kurtka odblaskowa

Kurtka odblaskowa- jaką wybrać?

Kurtka odblaskowa to jeden z elementów odzieży ochronnej, który znajduje szczególne zastosowanie wśród pracowników, którzy wykonują swoje obowiązki na zewnątrz lub wieczorem. Zwiększa ich widoczność i zapewnia bezpieczne warunki pracy. Wyposażona w warstwę ocieplaną poprawia także komfort termiczny w chłodniejsze wieczory, jak i w okresie jesienno- zimowym. Stanowi element odzieży ostrzegawczej. Przede wszystkim zabezpiecza jednak przed wypadkiem czy potrąceniem.

Kurtka odblaskowa – dlaczego warto ją mieć?

W wielu środowiskach pracy specjalistyczna odzież robocza stosowana jest w celu poprawy bezpieczeństwa pracy. Każdy pracodawca ma obowiązek zapewnienia odpowiedniego stroju, który spełnia obowiązujące normy. Powszechnie stosowaną część ubrania ochronnego stanowią kurtki robocze. Są wygodne i komfortowe, można je wygodnie nałożyć na inne warstwy odzieży, w tym również kombinezon.

kurtka odblaskowa

Kurtka odblaskowa – zastosowanie

Kurtki odblaskowe znajdują zastosowanie nie tylko wśród osób pracujących na zewnątrz czy po zmroku, ale także wykonujących obowiązki zawodowe:

  • w chłodniach lub w magazynach,
  • na budowie,
  • podczas remontów dróg,
  • zabezpieczania imprez masowych.

Kurtki odblaskowe muszą nie tylko poprawić widoczność, ale także być praktyczne, dlatego świetnie sprawdzają się modele z licznymi kieszeniami i zaczepami. Znajdują zastosowanie wśród mechaników, pracowników budowlanych, monterów. Kurtki robocze odblaskowe mają zwykle kolor bazowy żółty lub pomarańczowy fluorescencyjny, które naniesione są w formie taśm i pasków odblaskowych. Jako drugi wybierany jest granat, czarny, niebieski lub czerwony kolor.