bluzka damska na rozmowę

Jaka bluzka damska na rozmowę kwalifikacyjną?

Rozmowa kwalifikacyjna jest jednym z najważniejszych momentów w naszym życiu. To właśnie wtedy decydują się losy tego, czy uda się nam otworzyć sobie drzwi do kariery, czy jednak w dalszym ciągu będziemy musieli próbować. Okazuje się, że na rozmowę kwalifikacyjną trzeba przede wszystkim wybrać odpowiedni strój, gdyż to od niego będzie zależeć, jaki wywrzemy wrażenie na rekruterze. Tak więc jaka bluzka damska świetnie sprawdzi się na ważną i formalną rozmowę kwalifikacyjną?

Jaki kolor bluzki na rozmowę kwalifikacyjną?

Bluzka damska na rozmowę kwalifikacyjną powinna wpisywać się w ramy obowiązującego w tej sytuacji dress code’u. Co to oznacza w praktyce? Otóż trzeba wszystkim dobrać jej odpowiedni kolor. Nie może on być:

  • zbyt krzykliwi i ekstrawagancki
  • neonowy
  • niedopasowany do reszty stylizacji

Zwykle bluzka damska na rozmowę kwalifikacyjną powinna być utrzymana w bezpiecznej i uniwersalnej tonacji. Świetnie sprawdzają się więc bluzki w kolorze białym, kremowym, beżowym lub szarym, a także i błękitnym.

bluzka damska na ramiączkach

Jaki fason bluzki sprawdzi się na rozmowie kwalifikacyjnej?

Bluzka damska powinna być utrzymana w maksymalnie prostym fasonie. Oznacza to, że nie panie nie powinny stawiać na zbyt wyzywające dekolty, a także odsłonięte plecy i ramiona. Nie poleca się również wybierania koszulek na ramiączkach, a także tych z kolorowymi nadrukami i printami, gdyż nie pasują one do sytuacji.