W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się kurtki pikowane damskie. Wybór zimowej kurtki tylko pozornie wydaje się łatwym zadaniem. Różnorodność modeli jest tak duża, że niektóre kobiety nie wiedzą, jak wybrać kurtkę zimową damską, która będzie nie tylko ciepła, ale również stylowa.
Zakup kurtki zimowej
Warto regularnie sprawdzać oferty sklepów internetowych, ponieważ czasami pojawiają się atrakcyjne rabaty. Zaletą sklepów stacjonarnych jest fakt, że możesz osobiście przymierzyć dany model kurtki i sprawdzić, jak leży. Ważne są konkretne parametry, czyli przede wszystkim wodoodporna membrana oraz odporność na wiatr. W tym artykule doradzimy, jak wybrać kurtkę zimową damską z takich modelów: https://dstreet.pl/kurtki-zimowe-damskie, która posłuży przynajmniej kilka lat. Wśród najważniejszych zadań kurtki zimowej można wymienić dobrą wentylację oraz utrzymanie ciepła. Zanim wybierzesz konkretny model, to zastanów się dobrze nad wypełnieniem. Od przeznaczenia kurtki zależy wybór właściwego rodzaju wypełnienia. Istotne są także warunki pogodowe, w których zamierzasz nosić kurtkę. Warto podkreślić, że nowe modele są każdego roku wypuszczane przez projektantów. Anorak to ciepła pikowana kurtka z kapturem, która jest dopasowana do sylwetki i rozpinana. Dawniej był to model nakładany przez głowę i sięgający do bioder. Bombka to kolejny bardzo popularny oraz modny krój. Poszerzenie w talii oraz zwężenie w biodrach to cechy charakterystyczne bombki. Ten model kurtki nie jest polecany dla puszystych pań, ponieważ może dodawać kilka kilogramów. Budrysówka również prezentuje się świetnie. Jest to kurtka o prostym kroju z kapturem oraz zapięciem na kołki. Nie jest bardzo ciepła i cechuje się wyglądem sportowym. Godna polecenia jest także parka, która posiada futrzany kaptur oraz bardzo ciepłe wypełnienie. Różne materiały wierzchnie wykorzystywane są w procesie produkcji kurtek zimowych. Najpopularniejszym materiałem syntetycznym jest oczywiście poliester, który jest dodatkowo wodoodporny. Bez wątpienia bardzo tanie są kurtki zimowe wykonane z poliestru. Minusem jest fakt, że materiał nie pozwala skórze oddychać, ponieważ doskonale zatrzymuje ciepło. W procesie produkcji używa się też włókien akrylowych oraz włókien poliamidowych, których właściwości są bardzo podobne do poliestru. Bawełna to kolejny materiał, z którego produkowane są kurtki. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że bawełna nie podrażnia skóry. Kurtka wykonana z syntetyków z domieszką bawełny jest bardzo przyjemna w dotyku, ale niestety zdecydowanie łatwiej się gniecie. Syntetycznym zamiennikiem bawełny o zbliżonych właściwościach jest wiskoza.
Jakość kurtki
Kurtki sportowe dobrej jakości produkowane są najczęściej z nylonu, czyli bardzo wytrzymałego materiału. Możesz mieć pewność, że kurtka posłuży przynajmniej kilka sezonów, jeśli będzie wykonana ze 100% nylonu. Wełna to prawdopodobnie najlepszy materiał na kurtki zimowe. Jest to całkowicie naturalny materiał, więc skóra nie powinna mieć problemów z oddychaniem. Żeby kurtka była cieplejsza wystarczy nawet 15% dodatku wełny. Za wygląd kurtki odpowiada warstwa wierzchnia, która decyduje także o fizycznych właściwościach produktu. Puch i pierze to najlepsze i stosowane od wielu lat materiały. Należy pamiętać, że naturalne wypełnienie lepiej trzyma ciepło i zapewnia właściwą cyrkulację powietrza. Jednak nie wszystkich stać na zakup takiej kurtki, ponieważ jest dosyć droga. Wypełnienie syntetyczne sprawdzi się idealnie w przypadku uczulonych osób. Poliester jest popularną opcją i do tego niezwykle tanim materiałem. Przy wyborze okrycia wierzchniego warto zwrócić także uwagę na szwy. Nici nie mogą odstawać od materiału i muszą być grube. Jeśli kurtka jest niskiej jakości to widoczne mogą być ślady przerwania nici. Najbardziej wytrzymałe są oczywiście szwy klejone. Kołnierz musi zabezpieczać przed opadami deszczu lub śniegu, więc powinien być wysoki. Jeśli nie przepadasz za noszeniem czapek, to wybierz kurtkę z kapturem. Kurtka ma przede wszystkim chronić przed chłodem, więc bardzo ważna jest długość. Ściągacze powinny być umieszczone przy rękawach i u dołu.