kurtka robocza zimowa

Jakie wymogi musi spełniać kurtka robocza zimowa

 W okresie poprzedzającym okres zimowy wielu pracodawców jak i pracowników pracujących na zewnątrz rozważa zakup odzieży termoizolacyjnej która będzie chronić przed niskimi temperaturami. W myśl obowiązujących przepisów zapewnienie i zakup zimowej odzieży należy do obowiązków pracodawcy.  Jeżeli pracownik ma wypłacany ekwiwalent na odzież roboczą musi we własnym zakresie zaopatrzyć się  w tego typu odzież.

Komfort pracy w odzieży zimowej

Pracownik który pracuje na otwartej przestrzeni w zimie doskonale wie jak ważnym elementem ubrania jest kurtka robocza zimowa. Powinna ona spełniać nie tylko rolę ochronną przed niskimi temperaturami, ale zapewniać komfort pracy. Niejednokrotnie walory ochronne nie idą w parze z poręcznością i swobodą ruchów. Pracownik ubrany w kurtkę roboczą zimową może mieć skrępowane ruchy oraz problemy z poruszaniem się i płynnością wykonywania zleconej pracy. Komfort pracy w nieodpowiednio dobranej zimowej kurtce roboczej może być obniżony a co za tym idzie praca jest nieefektywna i niewydajna co przekłada się na wyniki  i zakres wykonywanych robót. Gwarantem komfortu pracy jest dobrze dobrana odzież w specjalistycznym sklepie z artykułami bhp.

Czym powinna charakteryzować się kurtka robocza zimowa

Zaletą każdej kurtki przeznaczonej do użytku w niskich temperaturach powinno być zabezpieczenie i utrzymywanie stałej temperatury. Materiał, z którego wykonana jest kurtka robocza zimowa powinien charakteryzować się  wytrzymałością, być wodoodporny, chronić przed wiatrem oraz zapewniać bezpieczeństwo w pracy. Regulacja przy ściągaczach, odpinany kaptur czy wielofunkcyjność kieszeni to dzisiaj standard przy każdej roboczej kurtce zimowej. Dodatkowymi atutami są wewnętrzne dodatkowe ściągacze, które zabezpieczają przed wiatrem oraz elementy odblaskowe, które zapewniają widoczność w zimowej aurze. Wykończenia w roboczej kurtce zimowej powinny być zrobione z wysokogatunkowych surowców odpornych na przetarcia, pęknięcia i przecięcia.