kurtka zimowa damska

Jaka kurtka zimowa damska to naprawdę dobry wybór?

Kiedy dni robią się coraz chłodniejsze, a w kalendarzu pojawia się listopad i grudzień, trzeba pomyśleć o wymianie garderoby. Letnie, cienkie okrycia wierzchnie nie zdają już egzaminu. W przypadku pań niezbędna okazuje się kurtka zimowa damska. W sprzedaży znaleźć można szereg różnorodnych modeli, co sprawia, że niejedna kobieta może mieć ogromny problem z wybraniem tej odpowiedniej dla siebie. Jakie kurtki damskie zimowe można obecnie kupić?

Jakie zalety mają kurtki puchowe?

W przypadku pań zaliczanych do zmarzluchów najlepszym wyborem będzie puchowa kurtka zimowa damska. Wypełniona jest ona puchem, który gwarantuje ciepło nawet w największe mrozy. Oczywiście należy pamiętać, że jakość puchu może być różna, co przekłada się na cenę kurtki, a także to, do jak niskich temperatur się sprawdza. Te najlepsze to aż 90% puchu i jedynie 10% pierza. Takich kurtek nigdy nie dogonią modele z wypełnieniem syntetycznym. Do najważniejszych zalet kurtek puchowych zalicza się:

  • świetne właściwości termoizolacyjne;
  • wyjątkową lekkość.

Warto zaznaczyć, że kurtki puchowe to nie tylko modele sportowe i turystyczne. Dostępne są również eleganckie płaszcze i krótkie kurteczki, które prezentują się naprawdę świetnie.

Czy kurtka zimowa damska typu parka to dobry wybór?

kurtka zimowa damska

Wśród zimowych kurtek dla pań znajdują się również parki. Obecnie są to jedne z najbardziej popularnych modeli, które świetnie sprawdzają się w przypadku różnych stylizacji. Ich niewątpliwym atutem jest długość. Sięgają one za biodra, często nawet do połowy uda. Dzięki temu skutecznie chronią przed zimnem nawet w największe mrozy. Co ważne, takie kurtki skrojone są tak, że nie poszerzają sylwetki. Kurtka zimowa damska typu parka to bardzo dobry zakup.