Zakup marynarki męskiej

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się marynarka męska – tutaj obejrzysz jej przykładowe modele. Dostępna jest nie tylko w wersji oficjalnej, ale również casualowej. Przede wszystkim musi być jednak prawidłowo dopasowana do sylwetki mężczyzny. 

Wybór marynarki męskiej

Warto zwrócić uwagę na fakt, że każdy mężczyzna ma inną sylwetkę. Prawidłowo dobrany rozmiar to jednak nie wszystko, ponieważ ważny jest także materiał, kolor oraz fason. Kluczowe są także detale ozdobne, które dodają pewnej elegancji. W tym artykule powiemy jak wybrać marynarkę męską, która spełni twoje potrzeby. Marynarka powinna się obowiązkowo znaleźć w każdej męskiej garderobie, dlatego warto poświęcić chwilę i zastanowić się nad jej wyborem. Mężczyzna musi koniecznie zadbać o właściwie dopasowaną marynarkę. Tylko wtedy będzie wyglądał stylowo i elegancko. Jeżeli marynarka jest dobrze dobrana to nie tylko poprawi proporcje ciała, ale również ukryje wszystkie mankamenty sylwetki. Marynarka nie może być za luźna, ani zbyt ciasna. Chodzi przede wszystkim o to, żeby dobrze leżała na barkach i plecach. To co na pewno nie powinno się pojawić to marszczenia materiału. Powinna być też dobrana w ten sposób, żeby nie krępowała ruchów. Nawet u dobrego krawca nie da się przerobić takich miejsc jak plecy oraz barki. Oczywiście można się na to zdecydować, jednak koszty takiej przeróbki mogą być bardzo wysokie, natomiast efekty nie będą wystarczająco satysfakcjonujące. Kluczowe jest, żeby marynarka nie była ani za duża, ani za ciasna. Najłatwiej to sprawdzić, jak wygląda na klatce piersiowej oraz barkach. Przyjęło się ogólnie, że naturalna linia barków jest granicą poza którą nie powinna wykraczać marynarka. Marynarka jest za ciasna, jeżeli klapy marynarki rozjeżdżają się od razu po zapięciu. Najlepiej korzystać z usług renomowanych firm, które wiele lat działają na rynku i cieszą się dobrą opinią. Długość marynarki również jest bardzo ważna. Jej długość powinna kończyć się maksymalnie w miejscu zakończenia pośladków. 

Długość marynarki

Optymalne dostosowanie długości rękawów okazuje się dla wielu mężczyzn poważnym problemem. Należy mieć na uwadze, że mankiet koszuli powinien delikatnie wystawać na długość 1-2 cm. Jeżeli kupujemy marynarkę w tak zwanych „sieciówkach” to możemy trafić na oznakowanie rozmiarów XS, S, M, L itd. Bardziej wyrafinowane oznaczenia można znaleźć w sklepach z trochę wyższej półki. Marynarka w rozmiarze 174/102 oznacza, że wysokość wynosi 174, natomiast 102 to obwód klatki piersiowej na wdechu. Warto zwrócić uwagę na fakt, że obwód klatki piersiowej zawsze powinno się mierzyć na wdechu. Ma to ogromny wpływ na swobodę w czasie noszenia marynarki. Jeżeli będzie zbyt obcisła w klatce piersiowej to niestety będzie krępować nasze ruchy. Do nasady kciuka powinny sięgać rękawy marynarki. Warto mieć na uwadze, że nasada kciuka to punkt zlokalizowany praktycznie przy nadgarstku. Inna zasada mówi o tym, że mankiet może kończyć się na przegubie nadgarstka. W każdym razie chodzi o to, żeby kawałek koszuli był widoczny. 

Podstawowe zasady

Należy pamiętać, że marynarka powinna tworzyć lekko kulisty kształt i unosić się w barkach. Czasami stosowane są specjalne „poduszki”, które świetnie sprawdzają się u osób o małych barkach. Czasami jednak nawet poduszki nie są w stanie pomóc i wtedy trzeba zdecydować się niestety na inny fason. Każdy ma inną budowę ciała, dlatego wybór marynarki powinien być całkowicie indywidualną kwestią. Żeby sobie lepiej zobrazować problem źle dobranej marynarki wystarczy spojrzeć na mężczyzn, którzy się garbią. Na tkaninie na plecach nie powinny pojawiać się żadne fałdy. Jeżeli fałdy się pojawiają to znak, że marynarka nie jest dobrze dobrana. Do kołnierzyka koszuli powinien koniecznie przylegać kołnierzyk marynarki. Trzeba też pamiętać, żeby kołnierzyk koszuli wystawał przynajmniej 2 cm nad kołnierzyk marynarki. Czasami jednak wizyta u krawca jest niezbędna, ponieważ trzeba zmienić parę rzeczy. Poprawki są z reguły dużo tańsze niż produkcja nowej marynarki na wymiar. Po przeczytaniu tekstu wiesz już, jak wybrać marynarkę męską.