klasyczny czarny płaszcz męski

Nowoczesne spojrzenie na płaszcze męskie

„Moda przemija, styl pozostaje”. Należy przyznać rację Coco Chanel, czyli autorce tych słów, gdyż faktycznie, wśród zmieniających się rokrocznie trendów, jedynie nieliczne elementy garderoby zyskują miano ponadczasowych. Zaliczają się do nich oczywiście klasyczne płaszcze męskie, które choć ewoluują, to pozostają symbolem nieśmiertelnej elegancji.

Stylizacja kontra pogoda

Typowa męska szafa najczęściej bywa fuzją designu i wygody z delikatną nutą elegancji. Wszakże panowie zazwyczaj cenią sobie odzież zapewniającą swobodę ruchów i choć zależy im także na prezencji, to pierwsze skrzypce gra jednak komfort noszenia odzieży. Zwłaszcza z końcem lata aspekty wizualne często schodzą na dalszy plan. By tak się jednak nie działo, warto wziąć pod uwagę zaopatrzenie się w płaszcz męski jesienny albo zimowy, który sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i przy bardziej formalnych okazjach. Wbrew pozorom nie jest to element garderoby zarezerwowany wyłącznie dla biznesmenów, czy dojrzałych mężczyzn. Płaszcze męskie zimowe, czy przejściowe, zależnie od kroju, tkaniny i dodatków, pasują także do młodzieżowych, casualowych stylizacji.

Nowoczesny sposób na trencz

W dzisiejszych czasach moda pozostawia ogromne pole do popisu dla wyobraźni i nie ma w zasadzie takich elementów, których bezwzględnie nie należy ze sobą zestawiać. Nawet płaszcze męskie, dawniej noszone głównie z garniturami, dziś z powodzeniem łączone są z kaszmirowymi golfami i sportowym obuwiem. Klasyczne trencze w tak niecodziennym wydaniu zyskują bowiem bardziej streetwearowy charakter, zachowując jednak przy tym dawną elegancję. Idąc jeszcze o krok dalej w stronę swego rodzaju awangardy, panowie mogą zdecydować się także na płaszcz męski jesienny, albo zimowy z oryginalnym nadrukiem albo ciekawą aplikacją. Dobrej jakości klasyczne okrycie wierzchnie w nowoczesnym wydaniu jest doskonałym kompromisem między wygodą, szykiem, a własnym stylem. Nie dziwi zatem fakt, że wraz z pierwszą jesienną słotą, panowie coraz częściej pojawiają się na ulicach w ponadczasowych, ciepłych, wełnianych trenczach z modnymi akcentami.