półśpiochy

Jakie półśpiochy wybrać?

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się półśpiochy niemowlęce. Powinny być wykonane z delikatnych i miękkich materiałów, które nie podrażniają skóry dziecka.

Zakup ubranek dla dziecka

półśpiochy

Najlepiej kupować półśpioszki w sprawdzonych i renomowanych sklepach, które od wielu lat działają na rynku i cieszą się dobrą opinią. Półśpiochy z tej strony muszą się obowiązkowo znaleźć w garderobie niemowlęcej. Warto zwrócić uwagę na fakt, że dziecko często w nich będzie spało, dlatego muszą być bardzo wygodne. Dziecko powinno spać spokojnie, dlatego półśpiochy muszą być wyprodukowane z wytrzymałych, ale jednocześnie delikatnych materiałów. Z reguły półśpioszki są łatwe w użyciu, ponieważ nie mają żadnych wiązań, ani guzików. Na samym początku najlepiej sprawdzą się półśpiochy niemowlęce z szerokim oraz bawełnianym wzmacniaczem. W początkowym okresie maluszkowi będzie goił się pępek, dlatego odzież musi być wyjątkowo delikatna. Oprócz tego niemowlę powinno mieć przez cały czas zapewnioną pełną swobodę ruchów. Warto też mieć pewność, że spodenki się nie zsuną.

Rozmiar półśpioszek

Skarpetki potrafią często spadać, dlatego lepiej ich nie używać. Warto też mieć na uwadze, że półśpiochy muszą być idealnie dopasowane pod względem rozmiaru. Błędem wielu rodziców jest kupowanie zbyt małych ciuszków. Dzieci rosną bardzo szybko, dlatego już po kilku miesiącach ubranka są za małe. Należy też regularnie obserwować reakcje dziecka, ponieważ płacz może świadczyć o tym, że dziecko czuje się niekomfortowo. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że półśpiochy są w pewnym stopniu podobne do ogrodniczek. Półśpioszki są lubiane przez dzieci, które lubią spać na plecach. Na ramionkach są niestety zapięcia, które mogą trochę utrudniać noszenie. Półśpioszki są doskonale znane świeżo upieczonym mamom. Są one zdecydowanie lepsze od skarpetek, dlatego świeżo upieczone mamy chętnie je wybierają. Zakładanie skarpetek z reguły nie podoba się dziecku, które na tę czynność reaguje płaczem. Półśpiochy są również doskonałym rozwiązaniem na trochę chłodniejsze dni.