Buty sportowe za kostkę

Buty sportowe sięgające za kostkę są od kilku sezonów bardzo modne. Wybór na rynku w tym zakresie również jest spory. Niestety wiele osób nie wie z czym takie buty męskie można nosić. Tymczasem buty sięgające za kostkę pasują do wielu stylizacji. Trzeba przy tym pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Bezsprzecznie wśród sportowych butów prym wiodą klasyczne Conversy. To buty w zasadzie już kultowe. Pasują niemal do wszystkiego. Można je założyć równie dobrze do spodni jeansowych, jak i chinosów czy szortów. Dzięki nim żaden outfit nie wydaje się być nudny. Co ciekawe, oferta marki nie ogranicza się już do modeli w klasycznym białym i czarnym kolorze. Na rynku można spotkać naprawdę różne propozycje tych sportowych butów. Poza tym można nawet samodzielnie zmienić ich wygląd dzięki agrafkom czy kolorowym markerom.

Jednak oczywiście nie wszyscy są fanami klasycznych trampek sięgających za kostkę. Na szczęście na rynku obecne są także wysokie sneakersy. To propozycja niewątpliwie dla osób aktywnych, które jednocześnie lubią bawić się modą i być na czasie. Wysokie buty męskie można założyć zarówno na spacer, jak i wieczorne wyjście ze znajomymi. Wiele zależy bowiem od tego z czym zostaną połączone. Warto jednak pamiętać, że takie buty znacznie lepiej prezentują się w towarzystwie szerszych spodni. Wąskie nogawki w stylu rurek raczej się więc nie sprawdzą, bo całość niekiedy może wyglądać nieco karykaturalnie. Lepiej postawić więc na klasyczne jeansowe spodnie z nieco szerszymi nogawkami.